УДХТУ (Український державний хіміко-технологічний університет)

Ми у соціальних мережах:

ДВНЗ "Український державний хіміко-технологічний університет" пропонує навчання за хімічними, механічними, комп’ютерними, економічними спеціальностями.

Спеціальності інженер-технолог, інженер-механік є особливо актуальними, оскільки технології на підприємствах України та усього світу змінюються, обладнання постійно модернізується, а підприємствам потрібні фахівці, які знаються на сучасних технологіях.


ФАКУЛЬТЕТ ТЕХНОЛОГІЇ НЕОРГАНІЧНИХ РЕЧОВИН (ТНР)

З цього факультету почався наш університет, на початку якого стояли академіки Бродський О.І. та Писаржевський Л.В. – наші перші випускники за фахом «Виробництво кислот та лугів». Зараз ця спеціальність називається «Хімічні технології неорганічних речовин». Це робота на найбільших заводах хімічної промисловості нашої країни, близького й далекого зарубіжжя, а саме: Черкаському, Дніпродзержинському, Рівненському «Азоти», Павлоградскому хімзаводі, а також заводах Китаю, Росії, США, Канади.

«Технічна електрохімія». Ця спеціальність має всесвітньо відому школу електрохімії, засновану проф. Лошкарьовим М.О. і Стендером В.В. Ремонт корпусів космічних кораблів під час польоту проводився за технологією, розробленою на цій кафедрі. Персонал найбільших підприємств: Дніпропетровських акумуляторних заводів, «Іста» та «Веста» – практично повністю складається з наших випускників. Дуже активно запрошує наших фахівців Запорізький «Мотор-Січ».

«Хімічні технології рідкісних розсіяних елементів та матеріалів на їх основі» – випускники цієї спеціалізації на вагу золота. По-перше, таких фахівців випускає тільки наш ВНЗ, а по-друге, тільки вони працюють на гірничо-металургійних комбінатах і хімічних заводах з виробництва золота, платини, срібла й інших благородних металів.

«Хімічні технології харчових добавок та косметичних засобів» – найпопулярніша спеціальність, в основному для дівчат. Якщо ви прагнете навчитися синтезувати харчові добавки й оволодіти методами визначення вмісту харчових добавок у харчовій та косметичній продукції, а також орієнтуватися в широкому спектрі косметичних засобів – це професія для ВАС!

«Природоохоронні хімічні технології». Спеціалізується на технології очищення стічних вод і газових викидів. Жодне підприємство, жоден ресторан або кафе не повинні працювати, якщо не забезпечуються природоохоронні технології.

«Екологія та охорона навколишнього середовища»Усі країни мають стандарти, що нормують межі викидів шкідливих речовин. Наприклад, норми й методи вимірів вмісту оксиду вуглецю у відпрацьованих газах автомобілей. Випускники, які одержують знання з екологічного моніторингу, правової екології, працюють в екологічній міліції й екологічній інспекції.


ФАКУЛЬТЕТ ТЕХНОЛОГІЇ ОРГАНІЧНИХ РЕЧОВИН ТА БІОТЕХНОЛОГІЇ (ТОР та БТ)

«Хімічні технології органічних речовин». Спеціалізація охоплює тисячі й тисячі різноманітних хімічних сполук, які є продуктами для виробництва полімерів, смол, лаків, барвників, біологічноактивних сполук. Кафедра готує фахівців настільки високого рівня, що багато хто з них працюють в Америці, Японії, Ізраілі, Данії та інших країнах.

«Технології фармацевтичних препаратів» – на ринку праці користується значним попитом. Це зумовлено як великою кількістю фармацевтичних підприємств, так і наявністю тисяч аптек та аптечних кіосків, де повинні працювати тільки відповідні фахівці.

«Промислова біотехнологія» – популярна інноваційна спеціалізація, оскільки різноманітні виробничі процеси базуються на живих організмах. Випускники цієї спеціалізації працюють на «Злагоді», кондитерських фабриках, винзаводах, фармацевтичних підприємствах тощо.


ФАКУЛЬТЕТ ТЕХНОЛОГІЇ ВИСОКОМОЛЕКУЛЯРНИХ СПОЛУК (ТВМС)

«Хімічні технології високомолекулярних сполук» – випускники працюють на заводах синтезу полімерів: державне підприємство «Смоли», Дніпродзержинськ, Калуський завод «Поліетилен», Дніпропетровський завод «Дніпропластмас». Крім того випускова кафедра є асоціативним членом українських виробників лако-фарбових матеріалів, багато з яких мають іноземні інвестиції. Тому кращі студенти одержують від цієї асоціації додаткову стипендію.

«Хімічні технологія переробки полімерних та композиційних матервалів» та «Хімічна технологія переробки еластомерних матеріалів». Сучасні полімери це, по-перше, корпуси сучасних автомобілів, будівельні матеріали (металопластикові вікна, труби), пакувальні матеріали (поліетиленова плівка, пластикові пляшки, пакети) й багато чого іншого. Наших випускників працевлаштовують підприємства: Київський завод «Укрпластик», Дніпропетровські заводи «Екстрапластик» і «Поліпак».

І ще один напрямок – це вироби з еластомерів. Компанія «РОСАВА» (раніше Білоцерківський шинний завод), найбільший в Україні виробник шин – Завод надвеликогабаритних шин (Дніпропетровськ).

«Хімічні технології переробки деревини та рослинної сировини». Виробництво меблів постійно розширюється. Основний матеріал – древесні плити, пінополіуретани, фанера, тому випускники працюють на численних підприємствах з виробництва меблів як в Україні, так і за кордоном.

«Хімічні технології палива і вуглецевих матеріалів» – завжди актуальна спеціальність у зв’язку з енергетичним бумом. Випускники працюють на бензогазозаправках, нафтопереробних заводах: Кременчуцький, Одеський, Дрогобицький газові й коксохімічні заводи. Іноземні студенти також віддають перевагу цій спеціальності.

«Хімічні технології альтернативних енергоресурсів» – це абсолютно нова інноваційна спеціальність. Тут готують унікальних знавців і розробників нових видів палива з рослинної й тваринної сировини й відходів.

«Технологія жирів і жирозамінників» – для характеристики цієї спеціальності варто просто перелічити заводи, на яких працюють наші випускники: Дніпропетровський завод «Олейна», ЗАТ «Вінницький масложиркомбінат», молочна фабрика «Рейнфорд», міжнародна хімічна компанія «Проктер енд Гембл». Майбутні фахівці вивчають технологію переробки рослинних олій, виробництво маргарину й майонезу, харчових жирів, а також технологію виробництва мила й мийних засобів.

«Матеріали видавничо-поліграфічних виробництв». Дисципліни, які вивчають студенти «Реклама й дизайн», «Теорія кольору й колірне відтворення», «Фото й поліграфічні матеріали». Випускники можуть працювати дизайнерами-поліграфістами, а також у сфері рекламного бізнесу.


ФАКУЛЬТЕТ ОБЛАДНАННЯ І ТЕХНОЛОГІЇ СКЛА, КЕРАМІКИ, БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ ТА ХАРЧОВИХ ВИРОБНИЦТВ (ОТС)

«Хімічні технології тугоплавких неметалевих і силікатних матеріалів» – це фахівці з виробництва кераміки, скла й в’яжучих матеріалів. У зв’язку з бумом будівництва потреба у випускниках цієї спеціальності постійно зростає. ПАТ «Інтеркерама», Дніпропетровськ, ТОВ «Керамейя», Суми, ТОВ «Дніпрокераміка» Пологи, ТОВ «Церсаніт-Інвест» Новгород-Волинський, ПАО «Запоріжвогнетрив» (Запоріжжя), ТОВ «Пісковський завод скловиробів» (Київська обл.), ПАТ «Хайдельбергцемент», ПАТ «Югцемент», ЗАТ «Дніпропетровський цементний завод» та ін. – усього більш 200, де можуть працювати наші випускники. Більшість підприємств з іноземними інвестиціями.

В 2014 році в рамках спеціальності відкрито нову сучасну та перспективну спеціалізацію    «Технологія і дизайн художньо-декоративних виробів», в навчальну програму якої входять дисципліни: «Комп’ютерне проектування в графічному дизайні»,«Сучасні матеріали для інтер’єру приміщень, будівництва та архітектури», «Технологія виготовлення художньої кераміки та скла», «Рисунок, живопис, композиція», «Кольорознавство», «Скульптура» та інші.

Оскільки будь-яке підприємство не може функціонувати без двох головних людей – інженера-технолога й інженера-механіка, на одному факультеті зосереджене навчання за механічними спеціальностями. «Обладнання хімічних виробництв і підприємств будівельних матеріалів». Випускники – це інженери-механіки для підприємств будівельних матеріалів, а також фахівці з антикорозійного захисту обладнання, будинків і споруджень.

«Обладнання переробних і харчових виробництв» – фахівці з харчового технологічного обладнання. Випускників цієї спеціальності із задоволенням беруть на роботу на кондитерські фабрики, молочні, виноробні заводи, комбінати харчових концентратів.

МЕХАНІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ (МЕХ)

«Технології машинобудування» і «Обладнання хімічних виробництв та підприємств будівельних матеріалів» – класичні спеціальності механічного факультету з підготовки інженерів-механіків, які працюють, починаючи від кондитерських і макаронних фабрик і закінчуючи космосом. На «Морському старті» працюють половина випускників УДХТУ. (Морський старт – плавучий космодром  для запуску ракет «Зеніт» і однойменний міжнародний консорціум з експлуатації космодрому «Морський старт»).

«Теплоенергетика» – випускник-теплоенергетик добре знає весь енергетичний комплекс промислових підприємств – печі, парокотельні установки, теплообмінні апарати, холодильні й теплонасосні установки, компресори і т.д. Тому випускники не мають проблем із працевлаштуванням на гідро- тепло-електростанціях, міських тепломережах тощо.


ЕКОНОМІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ (ЕК)

«Економіка підприємства». Студенти різнобічно вивчають економічний стан підприємства, розраховують варіанти розвитку, вибирають найбільш ефективний варіант використання ресурсів і одержання прибутку. Тобто, це стратеги підприємства.

«Менеджмент». Менеджер – це фахівець, який управляє організацією або її підрозділом, уміє керувати персоналом і налагоджувати взаємини між людьми, здатний організувати роботу команди, а також ухвалювати відповідальні рішення. Тобто, це організатор.

«Маркетинг». Основне завдання маркетологів – досліджувати попит на продукцію й ефективно організувати її збут. Він шукає потенційних покупців, визначає ті сегменти ринку, на яких цю продукцію краще просувати. Робота маркетолога дуже різноманітна, як різноманітні й товари, що виробляються й продаються в сучасному світі. Тобто, це й аналітик, і рекламщик, і тактик.

«Економічна кібернетика» – готує аналітиків з питань фінансово-економічної безпеки та діяльності підприємства, які володіють інноваційними комп’ютерними технологіями.

«Фінанси і кредит» – це планування та управління фінансовими потоками підприємста. Випускники цієї спеціальності  можуть посідати широкий спектр посад, наприклад, менеджер з питань кредитування, фінансовий аналітик, фінансовий брокер, інспектор податкової служби та інші.


ФАКУЛЬТЕТ КОМП'ЮТЕРНИХ НАУК ТА ІНЖЕНЕРІЇ (КН та І)

«Автоматизоване управління технологічними процесами» – програми з цієї спеціальності містять великий обсяг дисциплін з електроніки, комп'ютерної підготовки. Студентів навчають працювати із сучасними пакетами прикладних програм, універсальних для всіх галузей промисловості. Особливого значення вона набуває в наш час, бо всі сучасні підприємства являють собою заводи-роботи.

«Метрологія та вимірювальна техніка». Стандартизація, сертифікація і якість – це контроль за якістю будь-якої продукції на будь-якому підприємстві відповідно до Міжнародних стандартів. Дніпропетровський центр стандартизації й специфікації – 50% наших випускників. У зв'язку з майбутньою євроінтеграцією України й зміною експортно-імпортних взаємин, питання сертифікації товарів є обов'язковими й дуже важливими.

«Інформаційні управляючі системи та технології» – робота на посадах інженер-програміст, системний програміст, аналітик баз даних, аналітик комп'ютерних систем, аналітик програмного забезпечення і т.д.

«Спеціалізовані комп’ютерні системи» – фахівці цієї спеціальності здатні розробляти складні комп’ютерні системи (їх апаратне та програмне забезпечення) для потреб виробництва, управління, науки та дозвілля.