УДХТУ (Український державний хіміко-технологічний університет)

Ми у соціальних мережах:

Свою діяльність у стінах університету студентське самоврядування в сучасних формах розпочало у 2008 році.

Очолює роботу студентського самоврядування Комітет студентської молоді. Це вищий виконавчий орган між звітно-виборчими конференціями студентського самоврядування.

До складу Комітету входять голови студентських рад факультетів, гуртожитків та комісій за напрямками діяльності. Очолює Комітет голова, а за його відсутності – заступник голови.

Основною метою студентського самоврядування ДВНЗ УДХТУ є забезпечення і захист прав та законних інтересів студентів, формування у них навичок майбутнього організатора та керівника. Також метою студентського самоврядування є вдосконалення навчально-виховного процесу, виявлення й реалізація творчих здібностей, формування моральних якостей студентів.

Основні завдання органів студентського самоврядування ДВНЗ УДХТУ:

  • участь в управлінні вищим навчальним закладом у порядку, встановленому Законом “Про вищу освіту” та статутом ДВНЗ УДХТУ;
  • участь в обговоренні та вирішенні питань щодо вдосконалення освітнього процесу, науково-дослідної роботи, призначенні стипендій, організації дозвілля, оздоровлення, побуту та харчування;
  • проведення організаційних, просвітницьких, наукових, спортивних, оздоровчих та інших заходів;
  • участь у процесах щодо забезпечення якості вищої освіти;
  • захист прав та інтересів студентів, які навчаються в ДВНЗ УДХТУ;
  • делегування своїх представників до робочих, консультативно-дорадчих органів;
  • участь у вирішенні питань щодо забезпечення належних побутових умов проживання студентів у гуртожитках;
  • забезпечення інформаційної, правової, психологічної та іншої допомоги студентам;
  • співпраця зі студентським профкомом, іншими студентськими громадськими та молодіжними організаціями, що діють в університеті;
  • розпорядження коштами та іншим майном, що перебувають на балансі та банківських рахунках органів студентського      самоврядування;
  • внесення пропозицій щодо змісту навчальних планів і програм;
  • внесення пропозицій щодо розвитку матеріальної бази ДВНЗ УДХТУ, у тому числі з питань, що стосуються побуту та відпочинку студентів;
  • формування у студентів почуття національного патріотизму, громадянської позиції, гідності та високої культури поведінки; організація дозвілля студентів: проведення вечорів відпочинку, дискотек, конкурсів, змагань, КВК, свят, диспутів, дискусій, конференцій, спортивних та інших заходів культурно - виховного характеру;
  • створення, взаємодія та підтримка різноманітних студентських гуртків, товариств, об’єднань,  клубів за інтересами та сприяння їх діяльності;
  • організація співробітництва зі студентами інших вищих навчальних закладів і молодіжними організаціями, в тому числі і міжнародними;
  • сприяння соціальному захисту та оздоровленню студентів;
  • пропаганда здорового способу життя;
  • організація участі студентів у реалізації державної молодіжної політики.

Студентське життя зміюється перш за все завдяки інформаційному просторові. Значну роль в цьому відіграє Інформаційний центр студентського самоврядування нашого університету, який тісно співпрацює з редакцією університетської газети “Слово хіміка” та Інформаційним центром УДХТУ.

За останні 4 роки успішно реалізуються проекти:

  • “Радіо ХімТех”
  • Офіційна група Вконтакті
  • Фотозвіти про кожен захід

Цього навчального року за підтримки адміністрації університету розпочало свою роботу студентське телебачення як складова частина проекту “Велика перерва” завдяки творчій групі студентського Інформаційного центру університету.

Проект “Велика перерва” є активною складовою  студентського життя вже 6 років. В рамках цього проекту Комітет студентської молоді організовує різноманітні акції, літературно-музичні зустрічі, національно-патріотичні та спортивні флеш-моби під час великої перерви на площі перед університетом або у його приміщенні.

Розгортається яскраве дійство, що не залишає байдужими жодного зі студентів та викладачів, що опиняються поруч. Так, з високим патріотичним пафосом, відбувся флеш-моб “Хто, як не ми?”. Розгорнуті прапори, національний гімн України, покладена долоня на серці у кожного присутнього, навіть у студентів з інших країн, продемонстрували могутню силу національної єдності.

 
Флеш-моб “Хто, як не ми?”

До Дня рідного міста культурно-масова комісія Комітету підготувала в минулому році літературно-музичну програму “День народження рідного міста” (також у рамках проекту “Велика перерва”). Під час проведення таких програм кожна творча особистість має змогу реалізувати себе, свій талант.

 
“ВЕЛИКА ПЕРЕРВА”, присвячена святкуванню Дня міста

Щороку набирає обертів волонтерська робота, яка притаманна студентському самоврядуванню від самого початку його діяльності, бо студенти вважають її одним з головних напрямків свого буття. Якщо на перших порах це була допомога дітям-сиротам з дитбудинків та інтернатів міста й області, то з початком бойових дій у зоні АТО Комітет університету за підтримки студрад факультетів регулярно організовує волонтерські виїзди у зону АТО з матеріальною допомогою: продуктами харчування, амуніцією, ліками тощо.

Наш Комітет студентського самоврядування першим серед вищих навчальних закладів області почав співпрацювати з волонтерами лікарями-нейрохірургами обласної лікарні ім. Мечникова Гайдук Олександрою Андріївною та Павловим Андрієм Ігоревичем у проекті “Майстер-клас з надання першої медичної допомоги”, а також почав відвідувати й обслуговувати поранених у міському та обласному шпиталях.

 

 
Тренінг "Перша медична допомога" та здача крові для бійців із зони АТО

Крім того, члени Комітету проводили реабілітаційну роботу серед дітей-переселенців із зони бойових дій у міському літньому дитячому таборі. Студентське самоврядування активно підтримувало також неодноразові акції здачі крові для поранених бійців.

Ці складові, безумовно, вплинули на зміцнення національно-патріотичного духу нашої студентської молоді. За словами самих студентів, “кожен якось по-особливому відчув плече свого товариша”.

Самоврядовці, небайдужі до чужого горя, організовують благодійні акції, спрямовані на матеріальну підтримку людей, що потребують допомоги після ДТП, а також хворих на тяжкі захворювання.

Робота наших волонтерів відзначена багатьма подяками та дипломом Дніпропетровської молодіжної ради при міському голові.


Дитячий табір “УКРОПчик”

 
Благодійний аукціон “Заради життя”

Дуже популярним серед студентів є традиційне свято Масляної, котре входить до проекту “Велика перерва” 4 роки поспіль. Воно збирає багато студентів та викладачів біля яскраво оформлених столів з різноманітним асортиментом млинців від кожного факультету. Це своюрідне змагання на знання давніх народних традицій, де ніколи не буває переможених.

Особливий інтерес викликає це свято у наших студентів-іноземців, що також охоче беруть у ньому участь.

 
Свято Масляної

Спортивна комісія студентського самоврядування університету вважає своїм обов’язком впроваджувати здоровий спосіб життя серед нашої студентської молоді, тому разом із соціальним педагогом та психологом університету проводить зустрічі з фахівцями медичних закладів, соціальних служб міста та області щодо профілактики наркотичної та алкогольної залежностей, СНІДу і тютюнопаління.

Свій перший п’ятирічний ювілей у поточному році відсвяткує акція “Сигарета – на конфету” в рамках проекту “Велика перерва”.

Молодь та спорт – невід’ємні поняття. Кожного року до Міжнародного дня студентів члени спортивної комісії організовують спортивні змагання серед студентів університету та збирають команди для участі у міжвузівських спортивних змаганнях. Наші команди неодноразово були лідерами цих змагань.


Акція “Сигарета – на конфету”


Переможці змагань з волейболу


Фіналісти змагань з пейнтболу “Битва за ВИШ”


Турнір з рольової гри “Мафія”

Протягом 8-ми років удосконалює свою роботу туристична комісія студентського самоврядування. І якщо на початку своєї діяльності вона була лише посередником в організації туристичного дозвілля наших студентів, то вже четвертий рік поспіль її члени є безпосередньо організаторами туристичних проектів для нашого студентства, що дає змогу їм відпочивати у різних куточках нашої країни значно дешевше, але у не менш комфортних умовах.

У минулому році стартував важливий та цікавий туристичний проект “Улюбленими куточками рідного міста”, в рамках якого перш за все приїжджіта іноземні студенти мають змогу познайомитися з історією та географією Дніпропетровська та ще й безкоштовно: члени комісії самостійно розробляють турпрограми, проводять ці екскурсії, за відгуками екскурсантів дуже професійно, а головне – з любов’ю до рідного міста.

 
Екскурсії рідним містом